Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 2 mesaj ]
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: intellicad bilgi
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2005 23:37 

Herkese merhaba ve çalışmalarınızda kolay gelsin diyorum.

Ben 3 yıldır cad/cam uygulamaları ve kalıp imalatı ile uğraşmaktayım. Ki firmamızda çeşitli programlar kullanmaktayız. Lafı fazla uzatmadan konuya gireyim. Intellicad'i, Delcam'ın ArtCam Pro yazılımına 2D alanında yardımcı olarak aldım. Çünkü cad programlarında kullanılan bazı temel komutlar artcam'de version ilerledikçe koyuluyorki bu da bana pahalıya mal oluyor. (Bu arada delcam alınmasın, programı kötülemek değil amacım). Şu ana kadarda gerektiği durumlarda işimi intellicad ile tamamiyle yapıyorum. Ancak bu programın render ve bazı 3d uygulamalarını da, kullandığımız diğer cad yazılımlarıyla da birleştirebilir miyiz? Yani intellicad kullanımımızı biraz daha geliştirmeyi amaçlamaktayım.

1. Intellicad ile oluşturulan yüzey veya katılar kırık çizgilerle gözüküyor. Bu yüzeylerin oluşma tolerancı nedir?

2. Eğer Intellicad'in 3d .sat export formatı cad/cam uygulamalarına uygun ise, iges çıktısı almak düşünülüyor mu ilerde?

3. Autocad'de olan polar snap çeşidi bir komut var mı?

Şimdi aklıma gelen sorular bu yönde.
Tekrar iyi çalışmalar diliyorum hekese.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2005 18:00 
Site Admin

<ol type="1"><li>Fotogerçekçi kaplamada yumuşak yüzeyler elde etmek için <b>smooth</b> özelliğini kullanabilirsiniz. Katman veya nesne listesi içinde ilgili madde aktifken <b>S</b> harfine basmanız yeterlidir. Şöyle bir sonuç elde edebilirsiniz:

http://www.adeko.com.tr/images/icadcapt/smoothing.jpg

Yalnız bu işlem genelinde smooth edilecek nesnelerde iyi sonuçlar verir. Başka bir deyişle 3B nesne üzerinde hem yuvarlak hem keskin kenarlar varsa doğru sonuç alamayabilirsiniz.

Bununla birlikte Icad6'da FACETRES değişkenini getirdik. Bu sayede eğri yüzeylerin render'da ne kadar yoğunlukta düzlemsel yüzey ile ifade edileceğini ayarlayabiliyorsunuz.

Bunun dışında gene render'da kullanıcı tanımlı bir eşik açı değerine bağlı olarak otomatik olarak yumuşatma işlevini gerçekleştirmek planlarımız kısa vadeli planlarımız içinde var.
</li>
<li>Kullanıcılarımızdan gelen talep doğrultusunda IGES formatını da desteklemeyi düşünüyoruz.
</li>
<li>Gene kullanıcılarımızın talebine bağlı olarak PolarSnap işlevini getirebiliriz. Buna rağmen <b>Çalışma Düzlemini</b> istediğiniz açıda çevirerek PolarSnap'a yakın bir kolaylık elde edebilirsiniz.

Bununla birlikte, IntelliCAD6'da çizim esnasında oldukça kolaylık sağlıyacağına emin olduğumuz <font color="red"><b>Yön sabitleme</b></font id="red"> işlevini getirdik. Örneğin bir çizgi çizerken belirli bir yönü çizim hattı olarak sabitleyip diğer nesnelerin OSNAP'larını yakalayıp bu doğrultu üzerine düşürerek çizgiyi çizme kolaylığı getiriyor. Bu sayede 2 çizgi çiz, dikliği yakala, trim yap, yardımcı çizgiyi sil gibi işlemleri tek bir adıma indirgeyebiliyorsunuz.
</li></ol id="1">

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 2 mesaj ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 21 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: