Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 6 mesaj ]
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: tespit edilebilen bazı problemler
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2001 18:32 

Öncelikle girişiminizden ve cesaretinizden dolayı tebrik etmek isterim. Tanıtım programınızdan tespit edebildiğim yapıcı olarak kabul edeceğiniz bir kaç eksik
noktayı bilgilerinize sunarım.
1-Muhtelif ekran kartlarında sorunlar var.
2-Nokta yakalama komutları zengin değil ve nokta yakalarken belli edici bir işaret yok.
3-Özellikler>Gezgin menüsü yeterli değil.
4-Ölçü toleranslandırması bulunamadı.(geometrik toleranslandırma değil)
5-Yeni dosya açarken (template) antetli kağıt seçilemiyor.
6-Bazı komutlar klavyeden girildiği halde, kısayol düğmesi yok. (Örn:"zoom scale","ucs origin"...)
7-Katman özelliklerinde çizgi kalınlığı yok.
8-Metin kutusunda simge işaretleri yok(%%c)

Bunların yanında farkettiğim üstünlükleriniz de var. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2001 10:32 

Anladığım kadarıyla "Adeko intelliCAD 2000 Türkçe"yi kullanıyorsunuz. "Adeko intelliCAD 2001 İngilizce" sürümünde, bu bahsettiğiniz noktaların çoğuna çözüm getirilmiştir. ( Aktif nokta yakalama - Fly-over snap gibi ). Bu sürümü sitemizin giriş sayfasından ya da "Download" bölümünden bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Ekran kartları sorunları ise sizin de bildiğiniz gibi başta işletim sistemleri olmak üzere tüm programlar için her zaman var olan bir uyumsuzluk sorunudur.

Kısayol düğmelerine gelince, düğme bantlarının olduğu bölümde farenin sağ tuşuna bastığınızda karışınıza çıkan menüden "Düğme Bantları" veya "Özelleştir" seçeneklerini kullanarak. İstediğiniz komut için düğmeleri bulabilir veya kendiniz bu düğmeleri yaratabilirsiniz.

Katmanların çizgi ayarlarını ise iki şekilde ayarlayabilirsiniz. Birincisi seçtiğiniz nesnenin özelliklerine baktığınızda (Özellikler düğmesi) Kalınlık bölümünün karşısında göreceğiniz değeri değiştirerek bunu ayarlayabilirsiniz. Ya da çıktı alırken karşınıza çıkan "Baskı Ayarları" penceresindeki "Renk/Kalınlık" bölümünden "Kalınlık" değiştirebilirsiniz.

"%%c" işaretinin karışılığı olan "fi" yi kullanabilmek için "ic-rmns.shx" gibi ismi "ic" ile başlayan herhangi bir fontu seçip kullanabilirsiniz.

Ölçü toleranslandırmasını ise "Yerleştir" menüsündeki "Ölçülendirme" nin içindeki "Tolerans" komutu ile yapabilirsiniz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2001 23:01 

>5-Yeni dosya açarken (template) antetli kağıt seçilemiyor.

Klavyeden "options" komutunu girin veya alternatif olarak komut ileti alanında farenin sağ tuşuna basın çıkan menüde "Options" (Seçenekler) maddesini seçin. Çıkan pencerede de Paths/Files (Adres/Dosyalar) sekmesini seçin. Bu sayfa içinde Templates (Şablonlar) satırına her yeni dosya açılışında baz alınacak şablon dosyayı tanımlayabilirsiniz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2001 14:53 

Henüz 2001 versiyonunu inceleme fırsatı bulamadım ama verdiğiniz yanıtlar tatmin edici değil. Toleranslandırma ile ilgili öneriniz ölçü toleransı değil geometrik toleranslandırmadır. Ben bunu zaten belirtmiştim. Gezgin menüsünü kolaylığı, bir menünün içinden bir çok özelliği değiştirebilmektir. Çizgi kalınlığının özelliklerden değiştirilebildiğini farkettim ama demek istediğim gezgin menüsünde olmamasıydı. Sanırım benden kaynaklanan nedenlerden template ve %%c sorununu hala çözemedim.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2001 16:09 

En kısa zamanda internetten IntelliCAD2001 versiyonunu indirip incelemenizi tavsiye ederim. Çizgi kalınlığını plot ederken ayarlıyorsunuz, diğer hallerde vereceğiniz çizgi kalınlığı sizi 3. boyuta taşır. Yazı sitilinizi kücük harflerle yazılı ic-romns.shx fontunu seçerseniz "%%c" yazabilirsiniz. Çiziminizi bize yollarsanın çiziminizdeki problem hakkında daha detaylı konuşabiliriz. yusuf@adeko.com.tr adresine yollayabilirsiniz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2001 12:05 

TrueType fontlarda (Arial, Courier vs) çap işaretini (Ø) çıkarmak için [%%c] yerine [%%216] kullanabilirsiniz.

Yazdırabileceğiniz tüm işaretleri görmek için Başlat/Programlar/Donatılar/Karakter Eşlem programını kullanın.

Bu programda yazmak istediğiniz karakter üzerine tıkladığınızda sağ alt köşede karakteri çıkarmak için kullanılacak tuş kobinasyonu görünür.
Örneğin Ø işareti için Alt+0216 görünür, bunu %%216 şeklinde yazdığınızda intellicad içinde de aynı işareti görebilir ve yazdırabilirsiniz.

Edited by - suha on 25/07/2001 15:12:35

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 6 mesaj ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: