Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 2 mesaj ]
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Tebrikler...(ama?)
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2002 01:28 

IntelliCAD 2001 programının kullanımına dizayn ofisimizde yeni başladık ve bu konudaki başarınızdan dolayı sizleri kutluyorum.

Kullanıcı arkadaşların ortak sorusu match properties komutunun kapsamı. Zira malum cad programında bu komut bizlere büyük kolaylık sağlamakta ancak IntelliCAD kullanıcıları aynı rahatlığı bulamamaktan muzdaripler.

Ben kendi bilgisayarımda kullanmadığım için çok fazla inceleme fırsatı bulamadım.

Bu komutu taramalar üzerinde kullanamadığımızı ancak alternatif olarak tarama yaratırken mevcut bir taramayı kopya edebileceğimizi gördük. Keşfettik de diyebiliriz.(Hatch edit üzerinde çalışıldığını yazmışsınız forumlar içerisinde bu konuda da destekliyorum sizleri)

Aynı komutu ölçü çizgileri üzerinde denediğimizde renk,çizgi tipi gibi konularda bekleneni veriyor. Ancak, önceden tanıttığımız ölçü tipleri arasında (okları farklı, text style farklı vs) denediğimizde aynı sonucu göremedik.

Bu komut daha geniş bir yelpazede kullanılabilinir kılınırsa tarama,ölçü,metin etc.(veya biz henüz bulamadıysak ve şayet siz bu konuda bize bilgi verebilirseniz)bundan büyük mutluluk duyacağız.

Bir diğer konu ise yazılımın sürekli kitlenmesi. Forumdaki yazıları okurken aynı husustan yakınan kullanıcılar olduğunu farkettim. Ancak onlar biraz daha şanslılar zira biz hata mesajı almadan bu duruma maruz kalıyoruz ve pek de hafife alınmayacak bir sıklıkta yaşıyoruz. (Not:yazılımlar 128MB Ram'li P2 450 makinelerde kullanılıyor.)
Autosave veya manuel yapılacak save işlemi buna ne kadar çözüm olabilir siz de takdir edersiniz sanırım. Purge ederek yapılacak çalışmalarının faydalı olabileceği hususuna katılıyorum bunu da forumu okurken farkettim ve deneyeceğim ancak bu çabada probleme kökten bir çözüm getirmeyecektir. Ama tekliflere açığız pek tabiki :)

Nacizane merak kişisel olarak ettiğim bir husus oldu programı çözmeye çalışırken. Bunu eleştiri olarak değil kesinlikle merak ettiğimden ötürü yazıyorum. Boundry yaratırken pick point ile direk alanı seçebilmem mümkünmüdür? Program ancak boundry yaratacağım alanı çerceveleyen nesneleri seçtikten sonra pick point ile alanı yaratmama müsade ediyor. Biz kullanıcılara dar bir alanada bu tip bir işlem yapmanın sağlayacağı fayda nedir?

2003 versiyonu pek tabi bir çok yenilikle birlikte piyasaya çıkacaktır ve çıkmalıdırda bana göre peki lisanslı kullanıcılar bundan ne ölçüde etkilenecek? Yeniden lisans almak zorunda kalmak gibi bir durum olabilirmi acaba? zira bu soru bana IntelliCAD yazılımını ofislerinde kullanmalarını tavsiye ettiğim mühendis arkadaşlarımın ortak kaygısını dile betirmekte.

CAD yazılımlarını uzun zamandır kullandığımdan dolayı gelişimlerinin zaman aldığının farkındayım ama sizin bu zamanın büyük bir bölümünü zaten aşmış olduğunuzu görmekten ve özellikle kobilere uygun maliyetlli bir yazılım geliştirmiş olduğunuzdan dolayı sizi kutluyorum.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim

Orkun Aktaş

( Bana mail yoluyla da ulaşabilirsiniz. o.aktas@transporttesisleri.com)

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2002 14:47 
Site Admin

<font face='Verdana'>Yazı düzenlemeleri için <b>Özellik Kopyala </b> (Match Properties) komutu yerine<b>Ekler > Yazı Özellikleri</b>(Extras > Match Text Prop) komutunu kullanabilirsiniz. <b>Özellik Kopyala </b> (Match Prop) komutu 2003 versiyonunda tarama düzenleme, yazıları, ölçü ve ölçü ayarlarını, çizgi tip ve özelliklerini ve katman özelliklerini değiştirme imkanı vermektedir.

AutoCAD ortamından gelen bir takım çizimlerde, kullanılmayan sorunlu bloklar bulunmaktadır, bu blokların Purge veya Wblock komutu ile temizlenmesi gerekmektedir, bu düzenleme yapıldıktan sonra çalışmanıza devam edebilirsiniz.

<b>Sınırı Oluşturacak Nesneleri Seç</b> (Select Boundary Set) komutu, seçtiğiniz nesneleri kullanarak boundary oluşturur, diğer nesneleri dikkate almaz.
</font id='Verdana'>

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 2 mesaj ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: