Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 2 mesaj ]
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: IntelliCAD 2001 deki sorunlar
MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2001 17:08 

Yaklasık iki haftadır deneme icin Intellicad kullanıyorum genel olarak AutoCAD'e benzesede AutoCAD'den çok daha yavas bi program olduğu düsüncesındeyım.Ayrıca calıstıgım dosya icerisine Insert block komutu ile bir dosya çagırdıgım zaman program cok yavaslıyor ayrıca explode ile cagırdıgım dosyayı patlatmak ıstedıgım zaman resmın bır kısmı otomatikman siliniyor.Bu konuda bana yardımcı olmanızı diliyorum.
iyi calısmalar

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2001 10:57 

IntelliCAD şu andaki versiyonlarının büyük dosyalarda yavaş olduğu doğru. Fakat bu problem bilgisyarlarda RAM artırımıyla kısmen çözülüyor. 256MB RAM bugünlerde yaklaşık 40$'a satılıyor. Yine de intelliCAD'in henüz genç bir program olduğunu unutmamak lazım. IntelliCAD 4 yaşında bir program, AutoCAD ise 15'in üzerinde. AutoCAD'in hız konusunda senelerdir çalıştığını biliyorum. Buna rağmen aynı şartlarda intelliCAD'i ve autoCAD'i teste tabi tuttuğumuzda şunu gördük:
2 Boyutlu çizimlerin zoomlarında AutoCAD daha hızlı
3 Boyutlu çizimlerin regen'lerinde intelliCAD daha hızlı
intelliCAD2in 2001 versiyonunda hedef kitlemiz AutoCAD kullanıcılarının %80'i dir. 2002 versiyonunun çalışmaları devam etmektedir, bu versiyonda hız, katılar ve rendering de dahil olmak üzere çok ciddi atak içinde olacağız ve hedefimiz %99'a çıkacak.

>>Ayrıca calıstıgım dosya icerisine Insert block komutu ile bir dosya çagırdıgım zaman program cok yavaslıyor ayrıca explode ile cagırdıgım dosyayı patlatmak ıstedıgım zaman resmın bır kısmı otomatikman siliniyor<<

IntelliCAD içine dışardan bir dosyayı patlatılmış olarak getirebileceğinizi biliyor musunuz? Bir blok, dosyaya insert edildikten sonra ekrandan silinse veya explode edilse bile bellekte kalır, bu da yavaşlamalara neden olur. Bu kalıntıyı bellekten silmek için PURGE komutunu kullanmak lazım; veya intelliCAD gezgini içinden o bloğun tanımını silmeniz gerekir.

Başka bir alternatif de XREF (Dış referans) kullanmaktır.

Problem yaşadığınız dosyaları bize gönderir ve uyguladığınız adımları bildirirseniz programcılarımız konuyu inceleyebilirler.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 2 mesaj ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: