Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 1 mesaj ]
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Teşekkürler
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2001 12:03 

Merhaba
Ben yaklaşık 6-7 yıldır grafik programları üzerine ve mühendislik yazılımları üzerine çalışıyorum ilk kullnadığım ACADR10 ve mühendislik yazılımlarından ise İde6.0 'dı bu programlar la bilgisayarda hesap ve çizim yapmayı öğrendim dolayısıyla elle çizim otomatikmen kalmış oldu bilgisayar destekli grafik tasarımın yararı bana birçok fikirlerin yanında detaylarında önemini vurguluyordu yani düşünün ki binlerce metrekare çizimin içinde 1/1 ölçekte çizim yapıyor ve onun içindesiniz dolayısıyla detaylara da önem vermek zorundasınız elle ise 1/50,1/100.1/200 çizimler yaptığınızda bazen bazı şeyleri ezbere geçebiliyorsunuz
Saygı değer adeko yazılım önce teşşekkür ediyorum çünkü;Ben autocad'i lisansız bir şekilde kullanıyorum nedeni ise $7000 'ımı sadece o programa yatıtırıcam ve bununlada kalmayıp dolayısıyla o program bana bir plotter aldırmak zorunda kalacaktır. bilgisayarı ve plotter' larıyla beraber bu rakam $15.000 'a kadar tırmanıyor şöyle bir şey düsünürsek benim gibi Eskisehir'de 100 kisi olsa ve buda $1.500.000 eder eger bu rakamı türkiye geneline vurursak TL bazından hesaplamak için herhalde Ali Kuşçu'yu mezardan kaldırmamız gerekecek.Ülkemizinde bulunduğu bu mali krizide göz önünde bulundurursak kendimize de şöyle bir soru çıkar "Herhalde biz Amerki'dan çok zenginiz" Ama ben amerikaya $15.000 dolar gödericek kadar zengin değilim!!...
Ben İsmail Hakkı beslerin İde6.0 dan sonraki versiyonlarını aldığım zaman müthiş hatalarla karşılaştım AcadR13 de ise autodesk resmen çökmek üzereydi.Yani kısacası İde'nin şu anda bulundğu yer avrupaya ve ortadoğuya program satıyor,Autodesk ise şu anda dünya devlerinden,Bir de Intellicad bakarsak autodesk'in 1982 den 1997'yılına kadar çıkarmış olduğu R14 versiyonuyla aynı kapasite de hatta ondan daha iyi olan bir program.
Heee!!.. tabii ki bir iki hataları olacak unutmayalım İde ve Autodesk'i. Bugün adeko'nun baba kazandırdığı $15.000-$7.000=$8.000 [plotter($7.000)+bilgisayar($800)+program($200)]
Eskişehir ve Türkiye kazandırdığı parayı ise siz hesaplayın ve benimle aynı kanıya varacagınıza eminim
Saygılarımla
Nihat Tümer
İnş.Tek.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 1 mesaj ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz