Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 6 sayfa)   [ 84 mesaj ]
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Yeni sürümler için öneri ve istekleriniz
MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2006 17:11 

Değerli Kullanıcı Dostlarımız,

Bildiğiniz gibi, ADeko Mutfak6 ile rakiplerimizle aramızı daha da açmış bulunuyoruz. Öte yandan 7. sürümle ilgili çalışmalara da başladık. Kullanıcılarımızdan gelen öneri ve istekleri değerlendirerek ADeko Mutfak'ı dünyada 1 numara yapmak arzusundayız.

Sizlerden ricamız, 7. sürümde ençok görmek istediğiniz işlev ve özellikleri bize bildirmeniz.

Yapılacaklar listesinde şimdilik 5 madde var:

[list=1]
  • Ray dolapların tanımlamanın G1 tipindeki gibi çok daha esnek yapıya kavuşturulması

• Fotoğraf kapakların programa girilmesinin kolaylaştırılması

• Boyalı görüntüde gölge ve yansımaların oluşturulması

• CNC makinalara, delikler ve parametrik kapaklar dahil doğrudan bilgi aktarılması

• 2 nokta kaçışlı perspektif görünüşün elde edilebilmesi

• Başa Dön

Mesaj Başlığı:
    MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2006 12:51 

Render süresinin çok daha aşahılara inmesi

Programın çift çekirdekli donanımları desteklemesi

Daha çok sayıda güncel mebran kapak modelleri

Ekranı pencere bölümüne aldığımızda pencere boyutunun cm cinsinden ayarlanabimesi ki ;basacagımız foto baskılarda (yüksek çözünürlükte ve ileri kaplama ayarlarıyla render yapacağımızdan)kağıt ebatına göre pencereyi ayarlayıp mutfağın tamamını basacağımız kağıda sığıp sığmadığını ve bakış açılarını ayarlayıp gereksiz yerlerin boşuna render süresini uzatmasını önlemek açısından önemli!(15 dk da çizilen projenin en az 5dk sı görünümünü kağıt boyutuna ayarlamakla geçiyor)

Her projeye farklı ışık ve kaplama ayarı yaptığımızdan yapılan bir mutfağı save lediğimizde ona özel yapılan ışık ve kaplama ayarlarıda save lensin ki daha sonra o projede değişiklik yapıp render yapmak istediğimizde ışık ve kaplama ayarlarını tekrardan ayarlamak durumunda kalmayalım.

Tek kırma köşe kapaklarda ve hasır kapakların çerçeveleri kapakmodeli neyse onlarda o olmalı.

Mutfaktaki bazı kapakların renklerini farklı yapmak istediğimizde malzemeyi dağıtarak yapıyor fakat sonradan o malzemeye taç ısık bandı yerleştirme boyutlarını değiştirmek referans olarak kullanmak gibi özellikleri devre dışı kalıyor yani dağıttıkdan sonraki <birleştir> özelliği gerekiyor

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
    MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2006 17:50 
    Site Admin

- Otomatik güncelleme

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
    MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2006 17:09 

Merhaba, bence adekonun en büyük eksiği, tutarsız olması. Kırık cd gibi çalışıyor. Bu sorunu çözerseniz memnun olacağım.

Ağaçişleri Endüstri Mühendisi

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
    MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2007 12:31 
    Site Admin

"Tutarsız" terimininden ne kasdettiğinizi daha net ifade eder misiniz?

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
    MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2007 11:42 

alisan77 arkadaşımız bence pc donanımını gözden geçirsin! ben bu zamana kadar 1000 adetin üzerinde proje çizdim adeko'yla bahsettiği gibi bi sorun yok,program şıkır şıkır çalışıyor

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
    MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2007 12:32 

Yeni bir buzdolabı kabini modül tipi oluşturulmalı.Üzerinde dolap ve her iki yanında yanakları hazır olarak gelmeli,üst bölümü düşer kapak veya iki kapaklı olarak değişebilen,üst bölümdeki dolabın yükseklik,genişlik,derinlik ölçüleri değiştirilebilen ve yanak yükseklik ve derinlik ölçüsüne üst dolaptan bağımsız olarak müdahale edilebilmeli

Ümit

tasarslan

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
    MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2007 13:57 

G1'e <ölçü> - B1'e <raf ve dikme> eklenmeli - UK2,G1 deki gibi esnek olmalı

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
    MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2007 18:18 

Forumdaki bütün konuları ve eğitim filmlerini baştan sona gözden geçirmiş yeni bir ADEKO kullanıcısı olarak ve haddim olmayarak aşağıdaki önerilerde bulunabilirim.Hatalı birşeyler söylersem lütfen müdahele ediniz.Bu arada katı modelleme ve CAD programlarını bilmeyen birisi olarak yazıyorum.

1.Alt ve Üst modül kapaklarının renkleri ayrı katmanlar halinde değiştirliebilmeli. Katmana yeni renk atmak için kapak rengi değiştir kısmını kullanarak yeni katman yaratmak zorunda kalınmamalı.Ziraz son dönemlerde alt ve üst dolapların kapak renkleri farklı tasarımlar daha revaçta.(İstenilen kapağa istenilen rengin atanabildiğini biliyorum zaten:))
    2.İstenilen modüle istenilen kulp modeli yerleştirilmeli.(Aynı mutfakta farklı kulplar)
    3.İçbükey Süpürgelik yerleştirilmeli. Mevcut süpürgelikler bayağı kaba duruyor.
    4.Yatak odası çizimlerinde kullanılmak üzere kütüphaneye yatak ve yastık eklenmeli. (Benim gibi Katı modelleme bilmeyenler İçin)
    5.Kapamaların rengi kapaklarla aynı olmamalı. Ayrı bir Katman olarak renk atanabilmeli. Zira vakumlu membran kapak çalışan firmalar gövde ile kapakların rengini aynı malzeme kullanmakta güçlük çekiyor.Kapamalar kapakla aynı olunca dağıt diyerek yeni renk atıyoruz. Bu da zaman alıyor.
    6.İçten çalışır kapaklar yapmak için modüller isteğe göre tanımlanabilmeli.(Ben Yanına dikme, üstüne de raf atmak zorunda kalıyorum.)
    7.Teklifte müşterilere m² bildirmek istemediğimizde ölçüler gizlenebilmeli.
    8.Aynı teklife birden fazla proje atılabilmeli.Yani müşteri hem mutfak dolabı hem portmanto yaptırmak istediğinde aynı teklifte görülebilmeli.
    9.PROGRAM ARA SIRA BİZE KAFAMIZ ŞİŞİNCE KAHVE YAPMALI. :) (Ne yapayım yazmadığım bir bu kalmıştı.)

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
    MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2007 18:35 
    Site Admin

Önerileriniz oldukça yerinde. Listemize alıyoruz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
    MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2007 15:01 

yanak,baza,kapama,dikme ve panonunda optimikte gözükmesi artı maliyetininde çıkması ve modüllerin raf adetini artırdığımızda optimiktede gözükmesi

teklifde dolap kapaklarının toplam metre karesinin çıkması özellikle mebran kapakları dışarıya yaptırdığımızdan bu çok önemli

teklifte profil kapaklar için kaç metretül profil kullanıldığı ve kaç metrekare 8 mm göbek kullanıldığının çıkması( tam milimetrik olmasına gerek yok yuvarlak hesap olarak,en azından kaç boy profil ve 8 mm göbek alacağımızı bilmemiz açısından)

yeni bir modül tipi olmalı yanyana dört beş kapaklı olabilen özellikle 4 ila 5 kapılı gardroplar imal edilirken bütün imal ediliyor ayrı çift kapaklı modüllerden oluşmuyor,optimik için önemli

aksesuar kütüphanesinin zenginleştirilmesi

kiler dolaplarında sepetler olup kapağının açılması

özellikle u mutfakların içinde dolaşıp animasyon oluşturabilmeliyiz avi formatında,çizdiğimiz mutfağı müşterimize sunabilmeliyiz kendi bilgisayarında ayrıntılı bir biçimde inceleyebilmesi için

birde programın teklifde çıkardığı fiyatı müşterinin ödeyip ödemeyeceğine dair yorum yapabilmesi[:)]

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
    MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2007 13:58 
    Site Admin

Bunlardan ilk 2 tanesini 6.3'de yapmayı planlıyoruz zaten. Yani 7'ye kadar beklemeyeceksiniz.

Kapak göbek ve profillerini kabaca imalat modülüne parça ve bant mantığını uygulayarak elde edebiliyorsunuz.

Diğerleri oldukça yerinde istekler ve listeye alındı.

"<b>Müşterinin ödemeyi yapıp yapamayacağını</b>" da program kestirebilir, ne tür girdiler olmalı belirtin. Mesela: Eşlerin maaşları ve kocanın kılıbıklık derecesi, hanımın komşularının yakınlarda evlerini yenileyip yenilemedikleri, vs. [8D]

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
    MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2007 18:38 

adeko 7 de daha çok eviye yeni modifiye elamanları aksesuarlar mesela
    kör köşe dolapların içine metal dönen rayların konulması eviye dolaplarının altına kapağa montalı gizli çöp kutusu olabilir

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
    MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2007 13:58 

Kartonpiyer ve kemer

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
    MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2007 20:16 

kesinlikle arkadaşlar güzel özelliklerden bahsediyorlar benim görüşüm kapak modeli üzerinde değişiklik olursa güzel olur yarım daire kapak tipleri olsa örnegin L tipli mutfakta köşeye yarım daire dolap koymak istediginde koyabilmeliyim adeko bana kapsamlı geliyor dar özgürlüğü bulamıyorum projelerimde tek tip yarım daire dolap tipi var kapak türünü veya dolap tipini değiştiremiyorsun tüm dolap larda yarım daire kapak modeli olmalı ve render alırken çok yavaş render alıyor dakikalaca müşteriyi bekletmek hoş olmuyor evet okadar çok uzun sürmüyor ama devir hız devri işi hızlı ve sağlam az hatayla yapmak gerekit

hep senin için agladım hep senin için göz yaşı döktüm ama sen tek bir damla göz yaşı bile dökmedin terkedip gittin beni sen ...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
    Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 6 sayfa)   [ 84 mesaj ]
    Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot] ve 20 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
    Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
    Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
    Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
    Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: