Yeni bir başlık gönderCevap gönder 5. sayfa (Toplam 6 sayfa)   [ 84 mesaj ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2008 09:46 

Program Files\ADeko Mutfak 6 Trk klasörü içinde bulunan Servis programı ADeko içinde yapmış olduğunuz tüm değişiklikleri yedekler.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2008 13:51 

Ben Adeko programını 2 yıldır kullanıyorum 2lisans sahibiyiz ve dongle ile çalışıyoruz. Çalışmış olduğum firmayla beraber Adeko 6 sayesinde büyük işlerin altına imzamızı attık. Öncelikle bu programın bu denlikolay kullanımı ve çok geniş konularda tasarım yapabilmemize imkan tanıdığı için teşekkürler.Ben Adeko 6 programında 2 büyük eksık gördüm;
1. eksık; gerek ofis, gerek restorant,cafe yada ev dekorasyonu yaparken müşterinin beğendiği bazı modelleri objeleri ve aksesuarları AutoCAD te net ölçülerinde çizip Adekoda kullanıyorum, ve bilgisayar çizimin zorluğuna göre kasmasına neden oluyor. Bilgisayarımın özellikleri çok iyi olmasına rağmen. Ben bu konuda biraz sıkıntı duyuyorum.
2. eksık; 3D MAX programında render almadan önce kameranın bakış açısını kapsama alanını ev en dar noktalardan bile geniş çerçevede görüntüyü yakalayabiliyorsunuz. Adeko'da karşılaştığım sorun ise bir restoran tasarımını bitirdiğimde istediğim açıda bakıp render alırken zorlanıyorum bilgisayarın kastığınıda düşünürseniz bu üzebiliyor beni buna yönelik bir çalışma acaba adeko 7 de olabilirmi.

volkann_82

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2009 19:54 

Volkan Bey,

Övgüleriniz için de eleştirileriniz için de teşekkür ederiz.

1. 9.2 veya 9.3 gibi CAD motorumuzu güncelleyeceğiz. Büyük çizimlerdeki yavaşlık ortadan kalkıyor.

2. <b>Kamera</b> (veya Görünüm > Kamera kur) komutunu kullandınız mı?

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 05 May 2009 12:58 

BENİM ÖNERİM MODÜL TANIMLAMA VE OPTİMİK KISMI İLE İLGİLİ OLACAK
MEVCUT OPTİMİKTE MALZEMELER MEDEFE RENKLERİNE GÖRE İSİMLENDİRİLMİŞ
BU ŞEKİLDE TANIMLANAN MODÜLLERİN MESELA ALT MODÜLLERİ MDF ÜST MODÜLLERİ SUNTA KESMEYE YADA HESAPLAMATAYA KALKINCA HAPI YUTUYOZ
BENCE GRUPLAMAYI
ALT GÖVDE
ALT ARKALIK
ALT KAPAK
ALT CAM KAPAK
BOY GÖVDE
BOY ARKALIK
BOY KAPAK
BOY CAM KAPAK
ÜST GÖVDE
ÜST ARKALIK
ÜST KAPAK
ÜST CAM KAPAK
RAF
YANAK
KAPAMA
TEZGAH
PANO
AYNA
BAZA
VB ŞEKLİNDE MODÜLLERE GİRİP HAZIRLAMAK
BOY KULPLU KAPAKLAR İÇİNDE
PVC MALZEMELERİNİN İÇİNE KAPAK PVCLERİNİ ATADIGIMIZ MALZEMENİN
BİR KARAKTERİNİ DEGİŞTİREREK (2MM PVC) Yİ (2MM*PVC) GİBİ
KAPAGIN BOY KULP GELEBİLECEK KENARINA İŞLEMEK GEREKLİ
BURDA AMAÇ (2MM*PVC)MALZEMESİNİ
YİNE KENAR BANTI BÖLÜMÜNE GİRİLMİŞ OLAN
BOY KULP FİATI GİRİLMİŞ MALZEMEYLE DEĞİŞTİREBİLMEK
MALZEMEYİ KULBUN GELECEGİ KENARA ATAYARAKTA KESİM YAPARKEN HANGİ
KENARLARIN BOY KULBA GÖRE TARANACAGINI BELİRLEMİŞ OLURUZ
MALZEME FİATLARINIYSA MALZEME YERİNE GİRİLMİŞ
MDF,SUNTA,VAKUM.8 MMSUNTA,LAKE GİBİ MALZEMELERİ GEREKLİ
ALT MODÜL YADA ÜST MODÜL YADA BOY MODÜL MALZEMELERİYLE RAHATCA DEGİŞTİRİRİZ
CAM KAPAKLARDA İSE KAPAK MALZEMESİ OLARAK MESELA (ÜST CAM KAPAK)MALZEMESİNİ SEÇİP KENAR BANTI YERİNEDE (CAM PROFİL) KENAR BANTI YERİNE OLUŞTURDUGUMUZ CAM KAPAGIN KENARINDAKİ ALİMİNYUMU SİMGELEYEN
MALZEMEYİ SEÇERİZ BUDA GEREKTİĞİNDE CAM KAPAGIN KENARINI NORMAL PROFİL LE DEGİŞTİRMEMİZE OLANAK SAĞLAR
YANİ KISACA MALZEMELER CEVİZ, KAYIN GİBİ RENKLER YERİNE
KULLANIMINA GÖRE GRUPLANDIRILARAK HAZIRLANIRSA DAHA AVANTAJLI OLUR
BENİM ŞİMDİLİK HAZIRLADIGIM Bİ OPTİMİK KÜTÜPHANE VE YENİ MALZEMELER EKLENMİŞ AGRX KLASORÜ VAR AMA YENİ VERSİYONLAR EKLERKEN HEPSİYLE YENİDEN UGRAŞIYORUM BENCE SİZ BUNLARI Bİ İNCELEYİN PROGRAMI O ŞEKİLDE ELE ALIN (AYNI MODÜL KODLARIYLA OLUŞTURULMUŞ DEGİŞİK FİRMA LAR İÇİNDE OPTİMİK HAZIRLAYABİLİRSİNİZ) İSTEYEN FİRMA KENDİ STANDARTINA UYAN OPTİMİKLE ÇALIŞABİLİR MALUM FİRMALARIN EN BÜYÜK SIKINTISI GÜNLERCE UGRAŞIP MODÜL TANIMLAMAK BEN ADEKOYU BU ŞEKİLDE KULLANIYORUM BU FİKİR AKLINIZA YATMAZSA EN AZINDAN YENİ VERSİYONLARI
MEVCUT KÜTÜPHANE VE OPTİMİĞİ ETKİLEMEYECEK ŞEKİLDE DÜZENLERSENİZ SEVİNİRİM

osman

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2009 14:34 

Arkadaşlar çok isabetli isteklerde bulunmuşlar.Kesinlikle her birine tek tek katılıyorum.İlave olarak ;
-ray dolabı istediğim yere yerleştirip orada içini düzenlemek istiyorum ve tabiki açılı ray dolap çizebilmek istiyorum aynı zamanda... Bu söylediklerimi ray dolabı başka yerde çizip kesip parçalayıp farklı yollardan yapıp işi alabiliyorum ama en ufacık bir değişiklik için yeniden çizmek gerekiyor çok zaman kaybediyorum.
-Tek kat değilde bir çok katlı bina çizebilmek istiyorum.
-En önemlisi yerleştirdiğim bir pancere ya da kapı modülünde üzerini tıklayıp ölçüsünü özelliğini değiştirebilmeliyim.. Çizerken nasıl olacağını göremediğim için tekrar tekrar geri alıp yeniden çizmek gerekiyor.

öğrenmeye ve öğretmeye açık olmalı...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2009 18:06 

bitmiş çizimi antet te
perspektif (renkli)
ön görünüş (ölçekli)
üst görünüş (ölçekli)
yan görünüş (ölçekli)
kesit görünüşü
gibi görünümleri bi arada göremezmiyiz??????

şu anda bazıları oluyo ama renkli perspektif olmuyo

osman

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2009 19:15 

1-Adeko 10 versiyonunda otomatik ölçülendirme bölümündeki http://www.adeko.com.tr/mc_pager.asp?show=ADEKO10 örnekte modül genişlik ölçülerini de görmek istiyoruz..(modül ölçüsünü her seferinde plan görünüş veya modül tanımlama özelliğine girip bakmak zorunda kalmayız)

Buzdolabı için özel modül tipi yan parçası üstünde dolabı olan ve ölçüleri değiştirilebilen bir modül..(birkaç aşamada buzdolabı kabini oluşturmak zorunda kalmayalım.)

tasarslan

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2009 17:08 

Modül kütüphane için arama özelliği istiyoruz..Modül kütüphanesindeki modül sayısı çok fazla olduğunda ihtiyaç duyuluyor..Örneğin alt dolap kütüphanesi içinde A3C45 kodlu modülü bulmak için A3C yazdığmızda 3 çekmeceli modüllerin hepsi ekrana gelsin veya kütüphanedeki ilk A3C modülü seçilmiş olsun...

tasarslan

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2009 20:28 

merhaba...
yeni sürümde cam kapı modülü olursa sevinirim..
iyi çalışmalar...!

srpl

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2010 16:10 

çapraz duvarlar oldugunda dolapların yan ve arkalarını dogru sekılde kertmıyor. yenı surumde bu tur bır ozellıkte olucakmı acaba

srpl

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2010 16:31 
Site Admin

Çapraz derken sanırım açılı kertmeleri kastediyorsunuz. Açıkcası bu konuda sizinkinden başka talep olmadı. Zannediyorum bunun sebebi bu tür kertmelerin imalatının çok zor olması.

Ortak istek haline gelirse bu konuyu gündeme alabiliriz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2010 13:38 

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Originally posted by Destek/Support</i>

<font color="red">1</font id="red">, <font color="red">3</font id="red">, <font color="red">4</font id="red">, <font color="red">5</font id="red">, <font color="red">9</font id="red">, <font color="red">10</font id="red"> numaralı isteklerinizi listeye alıyoruz. Bunların çoğu zaten listemizde yer alıyor.

<font color="red">2</font id="red">'de istediklerinizden ocak ve evye çok anlamlı değil, zira envai çeşit evye ve ocak var, bunları tek tek modüllere tantımak gereksiz bir efor. Kaldı ki bir modüle evye,ocak vs yerleştirmek tek tıklamayla gerçekleştirilebiliyor. Tezgahın tamemen otomatik yerlemesi ile ilgili çalışmalarımız var, tezgahlarla ilgili işlemler tahmininizden daha kolay olacak.

<font color="red">6</font id="red">: bunları zaten yapabilirsiniz, panoyu veya rafı çizip üzerine istediğiniz malzemeyi atayabilirsiziz.

<font color="red">7</font id="red">'yi yapmak için şu adımları izleyin: Yazdırma sayfasına girdiğinzde <b>Detay</b> kartına geçin, Tepenot ve dipnot kısımlarını doldurun.

<font color="red">8</font id="red">: güncel malzemeleri eklemek için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak kütüphaneyi genişletmek sizin de elinizde. Bunun için <b>Windows Başlat > Programlar > ADeko 6 > Malzeme Editörü</b>'nü kullanarak yeni malzemeler oluşturabilirsiniz.

Malzeme Editörü kullanımıyla ilgili eğitim filmlerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:
http://www.adeko.com.tr/film

Taradığınız desenlerin bitiştirme çizgilerini yok etmek için şuraya bakın: http://www.adeko.com.tr/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1483

<font color="red">11</font id="red">: ADeko7'de değil ama ADeko10'da geliyor [;)] Bu fikri ciddiye almadığımızı düşünmeyin. Bilgisayar teknolojisinin eninde sonunda varacağı nokta burası. Geçen sene Almanyadaki Cebit fuarında bu fikrin ilkel bir hali ziyaretçilere canlı olarak gösterildi:
http://www.youtube.com/watch?v=qCSSBEXBCbY
http://www.newscientisttech.com/article/dn8826.html
<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">

benım

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2010 01:19 

Adeko X ile kendi önünüzi ciddi anlamda tıkamışsınız.Render hızını artırmak dışında pek bişey yapabileceğinizi sanmıyorum :)

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 19:40 

Yeni sürüm için değil de daha çok sürüm içi güncelleme için olacak benim isteklerim.

1- Ben adeko 6 kullanıyordum, 9 u atladım ve şimdi adeko X kullanıyorum. Eski yaptığım bazı çizimleri buldum geçende fakat bu çizimleri renkleriyle birlikte X te açamadım. Çizim açılıyor, fakat kaplamalar gelmiyor. 910 gibi 610 şeklinde bir komut gerekmekte sanırım. Böyle bir komut eklenebilir. (aynı şekilde belki 410 da eklenebilir)
2- İki proje açıp yanyana çizim yaparken bir projede bir komutu aktif hale getirip diğer projeye geçtiğim zaman (komutu tamamlamadan) ve o projede de bir komutu aktif hale getirince program çöküyor. Çökme yerine ya diğer çizime geçmemi engellemesi ya da ilk çizimdeki komutu otomatik deaktif hale getirmesi gerekir.
3- Malzeme editöründe yeni bir malzeme ekleyeceğim zaman bana malzeme tipini soruyor (seramik, işlenmiş ahşap vb.) ve bu tipe göre yansıma, saydamlık vb. gibi bazı veriler otomatik geliyor. Burada malzeme tipini bir kere girdikten sonra değiştiremiyoruz. Misal ben dalgınlıkla High Gloss 30 kadar malzemeyi ahşap olarak girdim fakat yansımalı bir malzeme seçmeliydim (yansıma oranını ayarlayabilmek için) bu sebeple malzemelerin tamamını silip tekrar eklemek zorunda kaldım. Bence malzemenin tipine bakmaksızın bütün seçenekler açık olarak gelse (örn yansıma sekmesi her malzeme tipinde olsun)sadece seçilen tipe göre öngörülen değerler değişse; misal seramik seçiliyse yansıma %100, ahşapsa yine yansıma açık ama %0, cam malzemeyse saydamlık %x, opak malzemeyse %0 şeklinde; daha iyi olur.
4- Program, kapı resmini kapının kasasına da kaplama şeklinde veriyor. Bunun yerine pencerenin çıtası gibi bir kasa eklese (öngörülen renk olarak beyaz gelsin misal) biz rengini kaplama ayarlarından değiştirsek daha iyi olur.
5- Fiyat teklifinde döviz çarpanlarını girdikten sonra tek tuşla tüm fiyat listesini dolar, euro ve TL arasında değiştirebilmeliyim. (şuan toplu zam iskonto ile yapıyorum her seferinde çapraz kura bakmam gerekiyor.) Birimin değiştirme işlemini teklif.ini ye girmeden halen teklifin içindeyken bir tuş ile yapabilmeliyim (tercihen birim fiyatı değiştiren ile aynı tuş olmalı, böylece bir tuşla iki işlemi birden halletmiş oluruz.)

Karbil Bilgisayar E. Nadir Karaman <mutfakdestek@karbil.net>
Karbil Bilgisayar Ltd Sti.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2011 15:17 

6- Şu anda çizimimizi kaydettiğimiz zaman intellicad dosyası olarak kaydediyoruz, açılacağı zaman program katmanlara atanmış malzeme kodlarına bakıyor ve açılan yerdeki kütüphaneden ilgili koddaki malzemeyi arayıp bulunca kaplama yapıyor. Bu durum şöyle bir sorun ortaya çıkarıyor; benim eklediğim bir malzeme ile yaptığım çizimi başka bir bilgisayarda açmaya çalıştığım zaman ilgili kaplama gri olarak (kaplanamamış olarak) geliyor. Zamanında Office programlarında da benzer bir problem vardı. Misal bir sunu yaptınız kullandığınız resimleri de sunumu nerede açacaksanız oraya taşımanız gerekiyordu (hemde aynı konuma taşımanız gerekiyordu yoksa resmi bulamıyordu.) Daha sonra bunu opsiyonel olarak resimleri sunumun içine yükleyerek çözdüler. Adekoda da bence "kaplamalı kaydet" ya da "adeko dosyası olarak kaydet" gibi bir seçenek olmalı. Dosya boyutunu büyüterek kaplamaları dosyanın içine yerleştirmeli. Böylece dosyanın başka bilgisayarda açıldığı zaman kaplama yapamaması gibi bir sorun olmaz.
7- Adeko 9 da pencere ya da kapı koyacağınız zaman kapı/pencere silüetinde ölçünün nereden alınacağını gösteren ufak bir üçgen (ya da ok?) çıkıyordu, X te de olsa iyi olur. Bizler için değilde ilk kullanıcılar için iyi oluyor o üçgen. Bir kaç defa "duvarın ölçüsü olması gerekenden 20cm fazla" diyen kullanıcılar ile karşılaştık. Anlatımda üçgenin olması kolaylık sağlıyor.
8- Bazı davlumbaz modüllerinde (adını bilmediğim açılı panel gibi olanlar) bacanın uzunluğunu değiştirmek istediğimde (uzatmak ya da kısaltmak) davlumbazın kendisini de değiştiriyor. Bu tip modellerde de sadece bacanın yüksekliği değiştirilebilmeli.
9- Süpürgelik butonu konum olarak seramiğin altında olmalı çünkü süpürgelik oluştururken, tezgahtan ya da duvardan değil seramikten nokta göstermemiz gerekiyor (yoksa süpürgelik seramiğin içine giriyor). Tasarım komut bandı genel olarak tasarımın yapılması gerektiği sırayı belirttiğinden bence öngörülen olarak süpürgelik tuşu seramiğin altında olmalı.
10- Kapalı mekanlar çizildiği zaman (genelde banyo) render almak için 1 ya da 2 duvarı gizlememiz gerekiyor hatta ardından da aksi yöndeki 1 ya da 2 duvar gizlenerek 2 tane render alınarak sunum yapılıyor. Böyle durumlarda duvarlar gizlendiği zaman iki duvar yüzeyi arasındaki boşluk gözükmesin diye elle yama yapmamız ya da kısa bir duvar çizmemiz gerekiyor. Acaba program otomatik olarak her köşeye çapraz bir yama atabilir mi? Eğer bunu yapılabilirse bizi gereksiz bir zahmetten kurtarmış olur. Kısa duvar çizmek isteyen yine çizmek zorunda kalır tabi ama çapraz yama yapıp geçenler için kolaylık olur.

7,9 ve 10 biraz mısır ve püskül durumu ama olsalar iyi olur.

Karbil Bilgisayar E. Nadir Karaman <mutfakdestek@karbil.net>
Karbil Bilgisayar Ltd Sti.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 5. sayfa (Toplam 6 sayfa)   [ 84 mesaj ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz