Yeni bir başlık gönderCevap gönder 2. sayfa (Toplam 6 sayfa)   [ 84 mesaj ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2007 18:08 
Site Admin

Bombeli kapak modelleri piyasaya çıkmaya başladı. Bu kapakları programa giriyoruz.

Hız konusunda AR-GE çalışmalarımız devam ediyor. 7. sürümde ciddi sürprizler yapabiliriz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2007 16:24 

İyileşmesi İstenen Özellikler

1.Kapı ve Pencere çizimi kolaylaşmalı
2.Yatay G1 ve yan yana G1 sistemi isteniyor
3.G1 genel kısa yol tuşu
4.3 ,4 kapaklı modüllerin olması
5.Acılı duvar olasılıkları hazır duvar ların içinde gözğksün
6.Çekmece açılması fare ile kolayca acılması ve kapanması frenli olsun
7.Kulp yerleştirilmesi kolay ve anlaşılır olması
8.Nvidia kartlarının prg la uyumsuzluğunun giderilmesi
9.autocad den gelen katılı çisimlerin sorunun çözülmesi
10.Enleri Değişen modüllerin kodları değişmiyor.
11.Modül kodları yerine modül en boy yazılması

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2007 18:16 

Herkez yazmış yazacak bir istek kalmamış maşallah ek olarak piston kapaklı dolaplarında açılması ii olur görsel açıdan ve çekmece içi aksesuarlar kaşıklık tabaklı bunlarda eklenmeli, köşelerde tambur kullanıyoruz ama çizimde gösteremioruz şimdilik aklıma gelenler bunlar...

[img]http://www.danasoft.com/sig/SerkanEnesErkanBySee.jpg[/img]

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2007 11:24 

Projeyı cızdıkten sonra tek tus ıle cızdıgımız projenın resmını ceksın bence. Bır de tek tıkla cekılen resmı e.mail adresıne atsın...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2007 12:16 

Pencere veya kapıları koyduktan sonra kaldırmak için veya ölçülerini değiştirmek için kolay bir yol bulunsun... Çizimi kapı veya penceresiz olarak veya ölçülerini değiştirmek için yeniden çizmek zorunda kalmayalım...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2007 17:16 

1-Kapak ve gövde rengi değiştirmek zor olmasın örneğin modüiün üzerine tıkladığımda kapak modelleri gelsin camlı kapak atasam bile hemen değişsin.Aslında zemin,duvar,tezgah v.s. hepsini rengi kolay değişsin.
2-tezgah,ocak,evye modülle birlikte gelsin tezgah çizmek için zaman kaybetmeyelim.
3-render çok uzun sürüyor süre kısaltılsın.
4-duvarları çizdikten sonra ilk modülü istersem duvarın ortasına koyabileyim.Duvarın başından veya köşeden başlamak zorundamıyız ben herzaman önce ocağı veya evyeyi ortaya koyarım sonra digerlerini çizerim.
5-Duvarlar çizilince otomatik olarak ölçü görünsün ayrıca modülleri koyunca otomatik olarak nekadar mesafem kaldığını yazsın.
6-modül kütüphanesinde cam raf,ahsap raf,duvar panosu(cam,ahşap,granit ve metal renkte) ve profil kulplu düz lake kapaklar olsun.bu panoların ölçüsü değişebilsin.
7-Kayıtlı dosyanın ismi bastığımız sayfanın üzerinde çıksın.Çizimler karışınca kimin olduğu anlaşılmıyor.Her müşteriye ayrı ayrıyazmakta zor geliyor.[:D]
8-Son zamanlarda moda olan ahşap renkleri kullanılsın mesela zeytin,abanoz gibi.
9-Yuvarlak hatlı tezgah çizmek zor olmasın.Göz şeklinde tezgah çizmeye çalışıyorum çizemiyorum ayrıca adalarda yanak yanınada kalın tezgah,granit veya corian çizmek zor oluyo.tezgahın üzerine tıklayınca enini,boyunu ve yüksekliğini değiştirsek daha kolay olurdu.
10-program biraz yavaş renderi kapak değişmeyi v.s. kısaca herşeyi daha kısa sürede yaparsak daha iyi olur zamandan kazanırız.
11-arkadaşlar kahve istedi, bende pc nin bir kablosu olsa bize bağlasak beynimizdekini okususun kendi kendine çizsin bizi uğraştırmasın istiyorum olmazmı [:D]

serpil

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2007 16:21 
Site Admin

<font color="red">1</font id="red">, <font color="red">3</font id="red">, <font color="red">4</font id="red">, <font color="red">5</font id="red">, <font color="red">9</font id="red">, <font color="red">10</font id="red"> numaralı isteklerinizi listeye alıyoruz. Bunların çoğu zaten listemizde yer alıyor.

<font color="red">2</font id="red">'de istediklerinizden ocak ve evye çok anlamlı değil, zira envai çeşit evye ve ocak var, bunları tek tek modüllere tantımak gereksiz bir efor. Kaldı ki bir modüle evye,ocak vs yerleştirmek tek tıklamayla gerçekleştirilebiliyor. Tezgahın tamemen otomatik yerlemesi ile ilgili çalışmalarımız var, tezgahlarla ilgili işlemler tahmininizden daha kolay olacak.

<font color="red">6</font id="red">: bunları zaten yapabilirsiniz, panoyu veya rafı çizip üzerine istediğiniz malzemeyi atayabilirsiziz.

<font color="red">7</font id="red">'yi yapmak için şu adımları izleyin: Yazdırma sayfasına girdiğinzde <b>Detay</b> kartına geçin, Tepenot ve dipnot kısımlarını doldurun.

<font color="red">8</font id="red">: güncel malzemeleri eklemek için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak kütüphaneyi genişletmek sizin de elinizde. Bunun için <b>Windows Başlat > Programlar > ADeko 6 > Malzeme Editörü</b>'nü kullanarak yeni malzemeler oluşturabilirsiniz.

Malzeme Editörü kullanımıyla ilgili eğitim filmlerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:
http://www.adeko.com.tr/film

Taradığınız desenlerin bitiştirme çizgilerini yok etmek için şuraya bakın: http://www.adeko.com.tr/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1483

<font color="red">11</font id="red">: ADeko7'de değil ama ADeko10'da geliyor [;)] Bu fikri ciddiye almadığımızı düşünmeyin. Bilgisayar teknolojisinin eninde sonunda varacağı nokta burası. Geçen sene Almanyadaki Cebit fuarında bu fikrin ilkel bir hali ziyaretçilere canlı olarak gösterildi:
http://www.youtube.com/watch?v=qCSSBEXBCbY
http://www.newscientisttech.com/article/dn8826.html

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2007 19:22 

<font color="red">Deneme sürümü olan adeko6 yı yükledim ancak benim tanıdıgım 4. sürümü ile bir ilgisini Göremedim galiba ayarları falan gerekli. Çünkü Ekranın sagında olan modul şekilleri bu sürümde yok Bana yardımcı olursanız Sevinirim..</font id="red">
Allaha Emanet'siniz...[?][?][V]

HaYaT KıSa ÇiZmEk GeReK...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2007 19:48 

üsteki menü düğmelerinin üstüne mausun sağ tuşunu tıkla .3B yi işaretle.düğmeler açılacaktır.umarım yardımcı olabilmişimdir.iyi çalışmalar.

oğuz mobilya

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2007 19:52 

Teşekkür ederim...
Ancak Bu şekilde sağ tuş olarak hepsini cıkardım da ÇİZİM KOMUTLARI Bölümünü bulamadım Ekranım da yok.

HaYaT KıSa ÇiZmEk GeReK...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2007 19:07 

ADEKO 6.2 yi yaklaşık 4 aydır kullanmaktayım. Güzel bir program. ADEKO 7 de özellikle bulunması gerekli özelliklerden birisi bence Malzeme Kütüphanesinin yedeklenebilir olmasıdır. Kendi oluşturduğumuz malzeme kütüphanesini herhangi bir nedenle bilgisayarı formatlamamız gerektiğinde her defasında baştan oluşturmamız gerekiyor. Bu nedenle bunun kolay bir şekilde yedeklenebilir olması gerekir bence. Şimdi aklıma geldi. AGRX klasörünü yedeklesek, yeni kurduğumuz programdaki ile değiştirsek olabilir mi acaba?

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2007 19:34 

Merhaba,agrx klosörü ve xmutfak klasörünün kopyala yedeğe al,formattan sonra c>program files>ADeko 6 Trk ye yapıştır.Bukadar basit.

www.cizimci.com

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2007 15:10 

ADeko Mutfak ve ADeko İntelliCAD'de oluşturulan özel butonlara klavye kısayolları atanması kullanım kolaylağı bakımından kullanıcılar için büyük artı olacaktır, çalışma hızını arttıracaktır...

ADEKO YAZILIM

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2007 16:39 

*Dolap gövdesi içine geçen kapaklar programa eklensin.
*Dolap gövdesi kenar bantları rengi değiştirme opsiyonu da olsun.
*G1 modülünde dolap tasarlaken karşılaşılan sorunlardan biride dolaplarda yan yana 2li çekmece istediğimiz zaman, çekmeceyi mutlaka iki eşit çekmece olarak yapıyor olması. Burada ölçüye müdahale etmek istiyoruz haberiniz olsun [:D](1 modül de yan yana olan 2 çekmeceyi kastettim)
*Malzeme renkleri yenilensin.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2007 14:32 

fazla bir şey yazmaya gerek yok piyasadaki eşdeğer programlarla karşılaştırıp eksiklerinizi belirleyip yeni şeyler ekleyerek onlardan bir adım ileride olmanızı umuyorum ve ayrıca piyasadaki bazı programlar daha işlevsel adekoda olmayan özellikler ve iç mimari için gerekli olan herşey var evet belki bir çoğu adekodada var ama ulaşmak zor daha basite indirgenmiş ve daha işlevsel bir program düşünerek hareket etmelisiniz bence çünkü bir çoğumuz bilgisayarla yeni tanışıyor ve yeni kullanıyoruz bizlerin siz program yapımcıları gibi programa hakim olmamız mümkün değil o yüzde DAHA BASİTE İNDİRGENMİŞ VE DAHA İŞLEVSEL PROGRAM...tabiki bu benim fikrim umarım dikkate alırsınız.......

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 2. sayfa (Toplam 6 sayfa)   [ 84 mesaj ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: