Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 12 mesaj ]
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: S.O.S ...Acil yardım ...grupdekorasyon
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2008 11:50 

<b>S.O.S ...Acil yardım </b>
Ben Adeko ve optimik programını tam anlamı ile kullanmak istiyorum bütün hesaplarımı buna göre ayarladım ve şimdi acil yardım a ihtiyacım var.Çünkü modüllerimi düzgün şekilde hesaplayamadığım için imalatı durdurmuş durumdayım.Lütfen eğitim film i demeyin...

<b>Adeko ile ilgili sorular:</b>

1.kendi modüllerimi jpeg resimleri ile adekoya nasıl tanıtırım ve kütüphaneme nasıl yerleştiririm.
2.Adeko da katı model nasıl oluşturulur .?
3.Görsel resim boyutları oluşturulan modülde nasıl ayarlanır.?
4.Adekoun modül kütüphansi ile kendi modül kütüphanemi nasıl birleştiririm yada orada işime yarayan modülleri kendi kütüphaneme nasıl eklerim.?
5.Kendi kütüphanemize eklediğimiz modüllerin tezgah ve diğer aksesuar yerleşimlerini nasıl ayarlarız.(kendi oluştuduğumuz modülere tezgah vs.yerleşmiyor.)
6.Kendi modüllerimi modül kütüphanesinde sorunsuz çalışacak şekilde nasıl oluştururum.(çizimini yaparken dağıt,bileştir...vb )
7.Hem optimik hem de adekonun sorunsuz yedeklerini nasıl alırım.?
8.Modül üzerinde değişiklik nasıl yaparım örneğin:iki kapaklı alt dolabın yanına cekmece eklemek istiyorum ve 145 lik bütün bir modülüm olsun istiyorum bunu nasıl yaparım ve düzgün ve sıralı çalışmasını nasıl sağlarım.?

<b>Optimik ile ilgili sorular:</b>

1.İmalatta yeni ham mamul (sunta lam,aksesuar,v.b.) tanımlarını nasıl düzenleriz.ve optimik in bunları kullanmasını nasıl sağlarız.?
2.Modüllerde imalat tipi değiştirme nasıl yapılır.değiştirdiğimiz imalat tipini diğer bütün modüllere nasıl uygularız.?
3.Ham madde fiyatlarını liste halinde optimik e girebilir mi yiz.
4.Malzeme kesim listesi içine attığımız plaka detaylarını optimik kullanmıyor verdiğimiz ölçü 560mm x3660mm ama optimik 1830mm x3660mm den kesim yapıyor.bunu nasıl düzeltirim.
5.İmalat tiplerini girdiğimiz modülleri pc kapatıp açtığımızda bulamıyoruz.imalat tiplerini siliyor.bunu nasıl düzeltirim.
6.Taç ,ışık ,bandı ve baza yı imalat a nasıl tanımlarız.
7.Çizdiğim projenin kesim planını tam alamıyorum bir modül ün yan panellerini veriyor. bütün modüllerin kesim planını vermiyor bunu nasıl düzeltirim.
8.Adeko da proje aşamasında fiyat listesini nasıl düzenleriz.?

yardımlarınızı bekliyorum...
<center>www.grupdekorasyon.com</center>

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2008 12:18 

optimikte yeni oluşturduğum modül grupları modül kütüphanemdeki modül grupları listesinde görünmüyor oarada görünmesini nasıl sağlarım...

<center>www.grupdekorasyon.com</center>

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2008 18:57 

Modül kütüphanesinde kendi modüllerinizi oluşturduktan sonra, boş bir sayfa açın açılan sayfayı 4x4 gibi küçük bir boyuta getirin. Ardından slayt deyin. Modül ütüphanesindeki resmi olmayan grubu veya grupları işaretleyin. Devam deyin. Ardından tüm resimler modül kütüphanesinde görünecektir.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2008 10:17 

http://www.adeko.com.tr/adeko6tarihce.pdf bu linkde ADeko 6.3'ün özelliklerini inceleyiniz yedek alma ve modül kütüphanesinin düzenlenmesi hakkında bilgiler mevcuttur.
Ayrıca buraya yazdığınız soruların hiç birisini forumda aramadığınız aşikar.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2008 21:34 

üstad konuya 63 kişi bakmış ama sadece 2 cevap var onlarda çok tatmin edici değil.soruların cevaplarını bende merak ettim baktım ama jpeg resimle modül nasıl tanıtılır bişey bulamadım.su sorulara bilen yanıt versinde öğrenelim olmadı gelin öğretin abi ...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2008 23:34 

5000 kullanıcısı olan bir programın nasıl kullanılacağını bilen hiç kimse yokmu arkadaşlar bu kadar mı yani adeko da destek bu kadar ücret alıyorlar lisans hakkı için kullanmak için ders veriyorlar ücretli ama hiç kimse öğrenememiş galiba bu programı bi cevap veren çıkmadı üç tane soru sordum şurada bide forum u oku diye mesaj atmışlar bu kadar parayı forum okumak için vermedim...

www.grupdekorasyon.com

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2008 02:36 

5000 değil 50000 olmuştur ...adamlar şuradan buradan indiriyor bende buldum çatır çatır çalışan adeko crack li nette bedava veriyorlar Türk firmasıdır kazansın dedim kopyası varken piyasada orjinal aldım ama bilmiyorum artık düşünceler aldı beni sizin mesajlarınızdan sonra...iadesi varmı acaba diye düşünmeden edemiyorum....
bisem silmeyecekler buraya yazacağım netteki beleş adresini .

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2008 03:16 

slm arkadaslar bana kizmayin ama hiC jpg resimle modul tanitilir mi bunda hic mantik warmi allah askina yaa ben su adekoyu 4 yildir kullaniom daha hic bole biseyle karsilasmadim.. Sen illa ki programa modul tanitmak istiosan kati modulleri satin al olustur istedigin olculerde modulunu kaydet bunuda bilmiosan egitim filmlerinde anlatilanlari seyret acikca hepsini solemis adamlar daha ne yapicaklar!!! hadi kolay gelsin....

?FSaN?_D?SiGN

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2008 16:14 

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Originally posted by grupdekorasyon</i>

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Originally posted by efsane_design</i>

slm arkadaslar bana kizmayin ama hiC jpg resimle modul tanitilir mi bunda hic mantik warmi allah askina yaa ben su adekoyu 4 yildir kullaniom daha hic bole biseyle karsilasmadim.. Sen illa ki programa modul tanitmak istiosan kati modulleri satin al olustur istedigin olculerde modulunu kaydet bunuda bilmiosan egitim filmlerinde anlatilanlari seyret acikca hepsini solemis adamlar daha ne yapicaklar!!! hadi kolay gelsin....

?FSaN?_D?SiGN
<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">

a.s arkadaşım 2006 yılında adeko ve Optimik entegreli full versiyonu nu aldım 4.ay öncesine kadar sedece proje çizmek ve bazı mobilya firmalarına proje çizip yardımcı oluyordum fakat madem bu her iki program bukadar lisans hakları için ücret ödedim niye tam fonksiyonlarını kulanmıyayım dedim. örğenmek için kimden destek alabilirim ilk önce adeko yetkililerinden ve siz programı tam biliyorum diyen kullanıcılardan eğitim cd lerinden yardım alabilsem bu kadar yazıları laf olsun diye buraya yazmam eğer bir şey biliyorsan bana eğitim cd lerine seyret diyeceyine sen den ricam sorularımın karşılığını yapabiliyorsan banada öğretmeni rica ediyorum. Burası bildiklerimizi anlatdığımız bir yer ise onu sen ve senin gibi programı tam kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum

www.grupdekorasyon.com
<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">

www.grupdekorasyon.com

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2008 20:20 

Yaygaraya gerek yok arkadaşlar. Adeko programını belirli bir süre kullandıktan sonra genel çalışma mantığını anlamış olmanız gerekirdi. Ben acemi bir kullanıcı olarak cevaplamaya çalışayım.
1.Adeko jpeg resimlerini modül kütüphanesine tanıtabileceğiniz bir program değil. Jpeg resimlerini sadece malzeme kütüphanesine tanıtarak mevcut modülleriniz üzerine kaplama yapmanıza olanak sağlar. Malzeme kütüphanesi yerine Modül kütüphanesi yazmadınız umarım.(Gerçi o zaman 3. soruyu sormazdınız.)Eğer modül kütüphanesindeki eklediğiniz yeni modüllerin resimlerinin kütüphanenizde görünmesini istiyorsanız yeni bir sayfa açıp 4x4 boyutlarına getirip Slayt komutunu kullanabilirsiniz. Bir diğer konu ,Kaplama olarak Eğer dışardan jpeg kaplama atmak istiyorsanız http://www.adeko.com.tr/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1829 adresini bir ziyaret ediniz.
2. Katı modelleme modülünüzün olmaösı gerekmektedir. Tabi ardından autocad ve diğer cad programları ile 3 boyutlu çizim yapmayı bilmeniz gerekiyor. Bu tamamen cad bilgisi ile alakalıdır. Standart kullanmdığımız adeko kadar kolay değildir.
3.Malzeme kütüphanesinde malzeme üzerinde sağ tıklayıp düzenle dediğinizde ebat kısmından düzenleyebilirsiniz. Diğer bir husus kendi resminizle oluşturduğunuz kaplamanın Kaplama Kütüphanesindeki ismini üzerine gelip F2 yaparak şu şekilde değiştiriniz: $3P$_isim
Örneğin kaplama ismini manzara değil de $3P$_manzara olarak yazınız.
Bu şekilde isim vermezseniz resminiz kaplamak istediğiniz materyali tam merkezleyerek kaplamayabilir. Sağa sola kayabilir.
4. Adekodaki klasörü altında tanımlı modüllerin dwg dosyaları var. Oradan alabilirsiniz. Kendi katı modüllerinizi ise Modül Kütüphanesi > Tanımla > XXX Genel Blok > Gözat deyip modülünüzü seçin. Tabiiki modülünüzü XMutfak klasörü altına kaydetmiş olmanız gerekir.
5.Bunu başka bir arkadaş cevaplasın. Ben katı modelleme kullanmıyorum.
6.Bu sorunuz Pek anlaşılır değil.
7. Adeko Sistem araç çubuğu ile Yedek alabilrisiniz.
8. Bunu yapamazsınız. Katı modelleme ile böyle bir modül çizebilirsiniz. Yoksa yanyana 2 modül koymanız gerekir. Bir iki kapaklı, bir çekmece.

OPTİMİĞE GELİNCE,
Ben kullanmıyorum. Satın almadım.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2008 10:10 

TEŞEKKÜRLER ...
Sayın okangal yaygaralık bi durum yok...programa da bişey dediğim yok proje kosunda gayet başarılı bir program benim derdim yardım talep ettiğim zaman forum a yaz cevaplarız demeleri ben o yüzden bunları buraya yazdım + programı satan arkadaşlar la aramızda çok iyidir arkadışımızdır kendileri onlarla da bi sürtüşme söz konusu değil..sadece yardım alabilmek için sorunlarımızı yazıyoruz bu arada sanada çok teşekkür ederim bildiklerini paylaştığın için...Dediğim gibi Adeko ile bi problemim yok tek sorun Optimik programı ile adekoyu entegre kullanmak istemem bi dünya para verdim ama verim alamıyorum...konuya vakıf olan arkadaşlardan Yardım bekliyorum...

www.grupdekorasyon.com

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2008 18:08 

Rica ederim. Bildiğim kadarını yazdım. Acemi bir kullanıcıyım. İki yıldır kullanmama rağmen hala Yusuf Bey'in başına çok bela oluyorum.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 12 mesaj ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 22 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: