Yeni bir başlık gönderCevap gönder 3. sayfa (Toplam 4 sayfa)   [ 49 mesaj ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2010 21:30 

sayın adeko yetkilileri foruma kısa sürede cevap yazarsanız çok olacak.bir sorunla karşılaşıyoruz günlerce sizden cevap bekliyoruz ki sorunumuzu halledelim.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2010 22:01 

kaç hafta oldu cevap alamadım.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2010 23:09 

Merhabalar. Çizime çamaşır makinesi ekledim. Çizim ekranında modülün ismi FIRIN+OCAK görünüyor. Acaba benden kaynaklanan birşey mi? Yoksa sizde de böyle mi? Ve bunu nasıl düzeltebilirim?

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2010 19:21 
Site Admin

dayi413, hata bizde düzeltiyoruz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2010 19:27 
Site Admin

sn. version, yan tablayı ortasından tutarak çift tıklarsanız derinliğini değiştirebiliyorsunuz.

Bu sorunu çözmüyorsa, olması gereken şekli veya fotoğrafını görebilir miyiz?

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2010 19:34 
Site Admin

sn burak26, aksesuarlar dahil çizimdeki tüm nesnelere malzeme atamayı kolaylaştıracak bir sistem üzerinde düşünüyoruz.

Şimdilik blokları dağıtarak malzeme atayabilirsiniz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2010 22:53 

Teşekkürler.Sıkıntının farkında olmanıza sevindim.Zira bir masa ve 6 sandalye koyduğunuz bir çizimde sandalye oturma,sırt dayama ve kolçaklardaki kumaşları değiştirmek için,masa tabla,ayaklar ve yan ahşapları dahil 33 atama yapmanız gerekiyor.Ya da ben biyerde yanlış yapıyorum :)

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2010 21:22 

banyo çizimine dikdörtgen ışık yerleştiremedim yardımcı olursanız sevinirim

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2010 15:23 
Site Admin

Uzaktan destek talep edin, ekran başında göstersin teknik arkadaşlar.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2011 18:36 

*v-Ray for Maya yı söylemişsiniz şuanda 2.0 versiyonu var sitesinde herhangi bir versiyonuda olabilirmi ve onu nasıl entegre edecegiz Adeko X'a? birde benim kullandıgım bilgisayarım 64 bit bir sorun olurmu?

*Güncellemeleri otomatik yapamıyorum manuel yapma şansımız varmı?
*KP komutu açıldı, resim yükledim, kaydettim peki o kapagı nerden çagıracağım.?
*Camlar için bir kaçtane daha çeşitli renkte perde ekliyecekmisiniz ve bu perdenin rengini dagıttıktan sonra degiştiremiyorum başka nasıl yoldan yapabilirim?
*Birde forumda bu şekilde karışık olarak degilde sürümlere göre bölümler oluşturulabilirmi en azından daha hızlı ve ilgili yerlere bakabiliriz...
*Malzeme atamayla ilgili güncellemenizi bekliyoruz.
*Cihazların renklerini degiştirmek istedigimde tek bir cihazı algılıyor örnegin fırını degiştirmek istedigimde bulaşık mak.üstüne atama yaptı...

Aklıma gelen sorunları yazmaya devam ederim...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2011 19:23 

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">*v-Ray for Maya yı söylemişsiniz şuanda 2.0 versiyonu var sitesinde herhangi bir versiyonuda olabilirmi ve onu nasıl entegre edecegiz Adeko X'a? birde benim kullandıgım bilgisayarım 64 bit bir sorun olurmu?<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">

Maya v2.o ile ilgili çalışmalarımız bitmedi.

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">*Güncellemeleri otomatik yapamıyorum manuel yapma şansımız varmı?<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">
Programı satın aldığınız yeri arayın, linki mail atsın arkadaşlar.

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">*KP komutu açıldı, resim yükledim, kaydettim peki o kapagı nerden çagıracağım.?<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">
Programı kapatıp açmanız gerekiyor. Kapaklar listesinin sonuna gelir.

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">*Camlar için bir kaçtane daha çeşitli renkte perde ekliyecekmisiniz ve bu perdenin rengini dagıttıktan sonra degiştiremiyorum başka nasıl yoldan yapabilirim?
*Cihazların renklerini degiştirmek istedigimde tek bir cihazı algılıyor örnegin fırını degiştirmek istedigimde bulaşık mak.üstüne atama yaptı...
<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">
Katmanı yerine nesnenin kendisine malzeme atayabilirsiniz.

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">*Birde forumda bu şekilde karışık olarak degilde sürümlere göre bölümler oluşturulabilirmi en azından daha hızlı ve ilgili yerlere bakabiliriz...<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">
Forum'u çok da komplike hale getirmiş olmaz mıyız. Zira bu halinde bile doğru konunun altına mesaj yazmayı karıştırabilen arkadaşlarımız var.

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">*Malzeme atamayla ilgili güncellemenizi bekliyoruz.<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">
Bu özellik altyapı çalışması gerektiriyor. Şu an bunun üzerinde çalışıyoruz. Maalesef X.2 'ye yetişmeyecek.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2011 13:33 

Cevaplarınız için teşekkürler,ama yine sorularım var [:D]

*Yafaray render ile ilgili güncelleme yapacakmısınız?Yada kendisi güncelleme yapabilirmi?Daha net renderlar alabilmek için...
*Tanıtımlarınızda ki kadar iyi render almak için illa v-Ray mi gerekli?
*Adeko X'a başka render motorları ekleyebilirmiyiz? Eklenebilirse nasıl ekleyebiliriz? Yani bilgisayara kursak Adeko direk görürmü yoksa çeşitli ayarlarmı yapmamız gerekli?
*Otomatik ölçülendirme yapabilme özelliği eklenecekmi?
*Tavan-Zemin kontrolü için bir güncelleme yapılacakm ?
*Misal duvar kagıdı ekledim,ekledim sonra sildim sonra yine ekledim
ayarlarıyla ugraştım tam oldu derken program hata verdi...Bu 1 defa olmadı duvar rengini degiştirmek istedigimde de oluyor(Mevcut metaryelin özelliklerini degiştirdim ve tamam dedigimde kapanıyor program bu tip bir sorun bildirildimi acaba size?

Şimdilik bu kadar...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2011 16:43 
Site Admin

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">*Yafaray render ile ilgili güncelleme yapacakmısınız?Yada kendisi güncelleme yapabilirmi?Daha net renderlar alabilmek için...<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">
Evet, ama bu konuyla ilgili çalışma yapmıyoruz şu an için.

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">*Tanıtımlarınızda ki kadar iyi render almak için illa v-Ray mi gerekli?<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">
Kesinlikle hayır, zira tanıtımlarımızdaki renderların hiçbirinde vray kullanılmadı.
Bkz: http://www.adeko.com.tr/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2304

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">*Adeko X'a başka render motorları ekleyebilirmiyiz?<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">
Şimdiliik hayır.

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">*Otomatik ölçülendirme yapabilme özelliği eklenecekmi?<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">
X.2'de geliyor. Gayet güzel oldu :)

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">*Tavan-Zemin kontrolü için bir güncelleme yapılacakm ? <hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">
Anlaşılmadı??

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">...program hata verdi<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">
Bize adım adım komut/işlem sırası bildirirseniz, ilgilenelim hemen.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2011 17:07 

*Zemine metaryel atamayı - DÖRT - yazıp dörgen oluşturuyorum ve nesne olarak tanıttıktan sonra parke yada resim halı vb. atıyorum.Ama direk zemine atama yapamıyorum.
Bazı renderlerda tavanı göstermek istemiyorum yada yukardan aşagıya bakarken render almak istendiginde tavanı kapatamıyorum. Katmanlardan kapalı olsada render alındıgında gözüküyor. Serbest kontrollü olsalar.

- fazla uzamasın diye editleyipte yazıyordum bazı şeyleri.

o örnekteki render i alabilsek güzel olurdu :)
Şimdi orda ışık kaynaklarının geldigi noktalar şiddetleri iyi ayarlanmış ama şimdi düz bir mutfak çizerken o tip ışık olayo zorlaşıyor.

Daha öncede bahsi geçmişti ama hatırlatma olsun; Camlarda Jaluzi kullanınca ışık patlıyor ,perde kullansak onunda perde desenini degiştiremedim bir türlü :)

Fırsat buldukça Edit...:)

-Adeko kaplama ayarları açık
-Duvar kağıdı bölümü açık
*Duvarın görüntüsünü degiştirecegim (bugün onunla ugraşıyorum)
-1 D.kağıdının ölçüsünü degiştirdim
-Uygula Tamam dedim.
*Bunu 2 defa yapınca 3. seferde kitleniyor program ve kaydet çık...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2011 17:26 
Site Admin

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">o örnekteki render i alabilsek güzel olurdu :)<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">
Anlayamadım, zaten alabiliyor olmanız gerekli, sorun mu var?

Diğer sorularınızı ayrı başlıklar halinde alalım, mümkünse.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 3. sayfa (Toplam 4 sayfa)   [ 49 mesaj ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: