Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 4 mesaj ]
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ADeko Gelişmesine Karşı Fikirsel Öneriler
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2010 15:36 

Merhabalar..

ADeko Mutfağın -<b>bir <u>Türk</u> firması olarak</b>- yükselmesi beni gururlandırıyor.. Fakat Gözüme Batan bazı eksiklikler var ve geliştirilmesi için aklıma gelen -olabiliteli- bütün herşeyi siz kullanıcılara ve yönetim grubuna bildirmek istiyorum.

<font size="3"><font color="red">Ö</font id="red">ncelikle Var Olan sürümler hakkında önerilerim;</font id="size3">

<li> Eğer ki ADeko Her Statüden firmalara seslenmek ve faydalı olmak istiyorsa öncelikle onlar gibi düşünmeli, yani modeller, modüller her statüde ki işletme için ses vermeli ve kullanımı arttırmalı.. Bunun çözümü olarak da ADeko Destek programı gibi iletişim modülü yada İnternet sitesinde <b>sadece</b> bu durum için bir yazılım hazırlanmalı ve kullanıcılardan gelen fikirler göz önünde bulundurulmalı.</li>

<li> Program Geliştiricileri daha da fazlalaştırılmalıdır. Yani Adeko kullanıcıları (Orta/İleri düzey) yeni modüller çizip adeko model havuzuna göndermeli ve adeko mühendisleri bu modülleri inceleyip olur/olmaz veya uygunluk derecelerine bakaraktan program modül güncellemesine göndermelidir.(Örn: Google SketchUp) Bu sayede programın modül kütüphanesi standarttan çıkacak ve daha geniş kitlelere ulaşacaktır..</li>

<font size="3"><font color="red">G</font id="red">elelim Benim Daha İyi Olduğum Renklendirme Ayarlarına</font id="size3">

<li> Programa VRay Render Plug-in'i dahil edildiği gün renklendirme ile alakalı yenilikleri bırakmalı, VRay ile ADeko da nasıl daha gerçekçi renderlar alınmalı onların Eğitici videoları hazırlanmalı..</li>

<li> Ankastre ürünlerin(Bulaşık Makinesi, Fırın, Mikrodalga vb.) yerleştirilmesinden sonra render alındığı zaman derinlik ortadan kayıp oluyor. Yani üstlerine materyale değilde herhangi bir resim kaplanıyor. Bu da derinliğin olmaması demek ve çok güzel render alınsa dahi, render çok eğreti duruyor..</li>

Benim Şimdilik Aklıma Gelen Fikirler/öneriler bunlar. Eğer Bunlar Dikkate Alınırsa daha Faydalı olabileceğine inanıyorum.

Saygılarımla;
Eray AYDIN

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2010 19:48 
Site Admin

Eray Bey,

Önerileriniz ve övgüleriniz için teşekkür ederiz.

Önerilerinizin tamamı yerinde ve bizim zaten hayata geçirmek için fırsat kolladığımız fikirler.

Sadece render konusundaki gelişmeleri bırakma önerinize katılmıyoruz. Misal, nisbeten uzun süren render sürelerinin dakikalara (ve hatta sanniyelere) indirilmesi gibi çok ciddi bir mesele var ortada.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2010 11:55 

O konuda tamam haklısınız. Süre kısaltma konusuna bende katılırım. Ama Bunları yazılımsal olarak entegre edilip ayarlarla kısaltılması gayet rahat bir mevzudur. Mesela ben Aynı sahneyı aynı ayarlarla aynı ısıkla anı cozunurlukle falan bı 15 dakıkada alırım bı 2 saatte alırım. Bu konuda tamamen ayarlarla alakalı. Ben Bunun optimizasyonundan bahsetmek istemiştim :) Eğer Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. =) Program Gurmesi mi olsam ne yapsam :)

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2010 03:51 

Eray bey son yazdığınız şeyin nasıl yapıldığını bilmiyorum ama bazen basit bir sahneyi basit ışık ayarları ve aynı render kalitesiyle çok uzun sürede bazende çok teferruatlı bir sahneyi mesela biçok dağıttığım modül ve birçok yere ışık koyduğum bir sahneyi aynı çözünürlükle çok daha kısa zamanda alıyorum.Sanırım bu sizin yazdığınız ayarlarla alakalı.Bu konuyla ilgili kısaca bilgi verebilirmisiniz ?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 4 mesaj ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 38 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: