Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)   [ 23 mesaj ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ADeko X da Render iyileştirme
MesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2011 17:57 

http://www.netteresim.com/pictures/d0ac ... 6d4b00.jpg

Bu tv ünitesi adekoda bulunan tv ünitesinin biraz degiştirilmiş hali bu render i daha iyileştirmek için neler yapabilirim.

Intel(R) Core2 Quand CPU Q9550 @2.83GHz X2 8GB Ram 64bit W7

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2011 18:16 

http://www.netteresim.com/pictures/9127 ... cf800d.jpg

tavandaki pütürleştirmeyi,davulunbazın yanlarında ki pütürlenmeyi nasıl düzeltebilirim?

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2011 11:35 

Kusura bakmayın ama hiç bir fikri olan yokmu, yani şu şekilde olsa biraz daha ii olabilir diye öneri veya eleştiridemi yok.....

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2011 21:05 
Site Admin

TV ünitesinde duvar kağıdına aynı desenden pütürük (bump map) verip, ışığı da karşıdan değil de sağ veya sol yandan verebilirsiniz. Bkz. http://www.adeko.com.tr/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2304

Işığın kamera ile aynı açıdan gelmesi, gölgeleri tam arkaya düşüreceği için derinlik hissini azaltır. Bunu engellemek için ana ışığı kameranın sağından veya solundan vurdurup, yardımcı ışığı (ana ışıkdan daha az şiddette olan) ters taraftan vurdurmak gerek.

Mutfak render'ında da pütürlü bölgelere etki eden ışıkların kalite değerlerini arttırmayı deneyebilirsiniz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 18:01 

teşekkür ederim....

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2011 11:00 

adeko X da v-ray kullanılabilecegini söylemiştiniz biz şirkette kullanmak istiyoruz nasıl ekleyebilecegimizi ve hangi v-ray i kullanabilecegimizi anlatabilirmisiniz?

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2011 17:35 
Site Admin

VRay for Maya'yı ADeko'da plugin olarak kullanabilirsiniz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2011 02:08 

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Originally posted by Destek/Support</i>

<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">

nasıl kullanacağımızı veya nasıl programa tanıtacağımızı anlatmanız mümkünmü v ray maya programını

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2011 13:09 

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Originally posted by Destek/Support</i>

Plugin olarak nasıl kullanabilcegimizi alatabilirmisiniz forumda baktım bulamadım yardımcı olurmusunuz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2011 18:41 

Merhaba,

VRay i ADeko ile kullanmak icin oncelikle maya 2010 veya 2009 versionlarini edinmeniz gerek..

Elinizde VRay setup dosyalari varsa kurulum sirasindaki islemleri tamamlayarak ADeko-AGRX penceresindeki "Ayarlar" sekmesinde "Render sistemi" olarak VRay i secin.

VRay kurulumda sorun yoksa veya VRay penceresinde lisans hatasi almiyorsaniz "Render" dugmesine bastiginiz zaman VRay in otomatik olarak calismasi gerekiyor.

Kurulumla ilgili:

VRay kurulumunda unutmamaniz gereken bir kac onemli nokta var.
Ilki; elinizdeki VRay Maya icin hazirlandigindan kurulum esnasinda size, mayanin "mayaroot" ve "plugins" adli iki klasoru bulunamadigindan, bu klasorlere ait dosyalarin nereye kopyalamasi gerektigi sorulacak.. Aslinda burada sordugu iki klasor icin istediginiz kurulum noktalarini secebilirsiniz ama ben "V-Ray additional files" bolumunde verdigi klasorun sonuna,

Maya root folder icin "\mayaroot"
("C:\Program Files\Chaos Group\V-Ray\Maya 2010 for x86\mayaroot")
Plugins folder icin "\plugins"
("C:\Program Files\Chaos Group\V-Ray\Maya 2010 for x86\plugins")

ekleyerek bos olan iki klasor adini tamamliyorum.. Bu bi mecburiyet degil, ornek olmasi icin yazdim.

[attachment=0] vraykurulumklasorler.jpg
vraykurulumklasorler.jpg [ 35.38 KiB | 48932 kere görüntülendi ]

Ikinci onemli nokta su ki, kuruluma devam ederseniz ileride karsiniza Evet/Hayir seklinde cevaplamaniz gereken bir soru cikacak.. Buna "Hayir" cevabi vermek zorundasiniz.

Yazdiklarimi uygulayip deneyin, sorun yasamaniz halinde yardimci olmaya calisirim.

Kolay gelsin..

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2011 02:33 

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Originally posted by RenderSupport</i>

Merhaba,

VRay i ADeko ile kullanmak icin oncelikle maya 2010 veya 2009 versionlarini edinmeniz gerek..

Elinizde VRay setup dosyalari varsa kurulum sirasindaki islemleri tamamlayarak ADeko-AGRX penceresindeki "Ayarlar" sekmesinde "Render sistemi" olarak VRay i secin.

VRay kurulumda sorun yoksa veya VRay penceresinde lisans hatasi almiyorsaniz "Render" dugmesine bastiginiz zaman VRay in otomatik olarak calismasi gerekiyor.

Kurulumla ilgili:

VRay kurulumunda unutmamaniz gereken bir kac onemli nokta var.
Ilki; elinizdeki VRay Maya icin hazirlandigindan kurulum esnasinda size, mayanin "mayaroot" ve "plugins" adli iki klasoru bulunamadigindan, bu klasorlere ait dosyalarin nereye kopyalamasi gerektigi sorulacak.. Aslinda burada sordugu iki klasor icin istediginiz kurulum noktalarini secebilirsiniz ama ben "V-Ray additional files" bolumunde verdigi klasorun sonuna,

Maya root folder icin "\mayaroot"
("C:\Program Files\Chaos Group\V-Ray\Maya 2010 for x86\mayaroot")
Plugins folder icin "\plugins"
("C:\Program Files\Chaos Group\V-Ray\Maya 2010 for x86\plugins")

ekleyerek bos olan iki klasor adini tamamliyorum.. Bu bi mecburiyet degil, ornek olmasi icin yazdim.

[url]http://imageshack.us/photo/my-images/84/vraykurulumklasorler.jpg/[/url]

Ikinci onemli nokta su ki, kuruluma devam ederseniz ileride karsiniza Evet/Hayir seklinde cevaplamaniz gereken bir soru cikacak.. Buna "Hayir" cevabi vermek zorundasiniz.

Yazdiklarimi uygulayip deneyin, sorun yasamaniz halinde yardimci olmaya calisirim.

Kolay gelsin..
slm programları indirdim ve sizin dediğiniz gibi kurdum ama adekoda vray olarak ayarladıgımda render almıyor hiç bir işlem yok malesef

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2011 02:32 

Merhaba,

Hangi version VRay kurulumu yaptiniz, lisansiniz nasildir, VRay i dongle ile mi kullaniyorsunuz.. Bunlari yazarsaniz sevinirim.

Iyi calismalar..

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2011 19:56 

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Originally posted by RenderSupport</i>

Merhaba,

Hangi version VRay kurulumu yaptiniz, lisansiniz nasildir, VRay i dongle ile mi kullaniyorsunuz.. Bunlari yazarsaniz sevinirim.

Iyi calismalar..

slm vray demo olarak kurdum deneme amaçlı bakacağız

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2011 01:35 

Merhaba,

VRay demolarinin ayni versionlari (2009&2010 maya) icin ADeko destegi mevcut. Demolarda unutulmamasi gereken en onemli konu renderlari ufak almak zorunda olmaniz. Yani render aldiginiz pencereyi ufaltmaniz gerekiyor. VRay demolarinda cozunurluk acisindan sinirlama var.

Sizdeki sorun tam olarak nedir bilemiyorum. Dilerseniz hafta ici uzaktan baglanti ile inceleme yapabiliriz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2011 10:12 

http://www.netteresim.com/pictures/de3f ... 91b624.jpg
Bu resimde bazanın oldugu yerde siyah noktalar var ve başka bir render almaya çalışıyorum 2 gündür:) o siyah nokatalar bütün renderda çıkıyor nedeni nedir acaba? Bir gün ışığıyla bir tavan ışığıyla bir uzak ışıkla denedim yine çıktı yine çıktı bu siyah noktalar.
Bu gün bida deniycem çıkarsa onuda eklerim.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)   [ 23 mesaj ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz