Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 4 mesaj ]
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Yeni Versiyonda olması gerekenler
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2013 10:12 

Merhaba bende kendimce program içerisinde göremediğim ve olmasını istedğim bazı unsurlar bulunmakta;
1- Kemer kapı - Pencere olsa iyi olur.
2- Pencerelerde ve Kapılarda (raydolapta olduğu gibi) kızaklı olmasını istiyorum. Zira bunu ray dolap kısmındaki adımları uygulayarak yapmaktayım fakat tatmin
edici değiller neyazık ki.
3- Asma tavan yapımı işlemi sonrasında , rahatlıkla asma tavanda delik açabilmem lazım (dönerek çıkan merdiveninin ölçüsüne göre- merdivenin ölçülerini
göremedim)
4- Modüllerin içerinde akvaryum - havuz ve buna benzer unsurların olmasını rica edeceğim (salon ve oturma odası çizimlerinde uygulanabilecek güzel bir dekor)
5- yatak odası yapımında, olmazsa olmaz olarak düşündüğüm (hazır makyaj masaları ve yatak tipleri; daha öncden forumda belirtildiği gibi yastık ve buna benzer
modüllerin olması) - Televizyon sistemlerinde olduğu gibi hazır olabilmeli.
6- Çizimi gerçekleştirilen duvar, dolap gibi uygulamalrın üzerinde daire şeklinde oencere veya avalandırma açmak istiyorum bunun yapamıyorum bunun için kolaylık
istiyorum.
7- Mutfak çizimlerinde otomatik yerleştirmeyi kapalı olan bir oda için uygulayabilmesi lazım. (bunu benim gibi kişilere yeni fikirler verebilmesi için iyi olur sanıyorum)
8- Forumda gördğüm gibi, otomatik güncelleme olsa çok iyi olacak. Herdefasında indirip yeniden kurmak çok can sıkıcı. Ayrıca eski verisyonda yapılan çizimi
açabilmesi lazım.
9- Program içerisinde zorlanılan veya nasıl yaparım gibi bir olayda, kitaplıkta her konu ile ilgili sonderece kolay alaşılabilecek görsel yardım lazım. (Catia- autocad-
soliworks programlarında olduğu gibi.)
10- Modülü dağıtmak kolay fakat birleştirmek çok meşakkatli (uğraştıyor ben dah abeceremedim) bunun aynı menü içerisinde DAĞIT seçimi olduğu gibi BİRLEŞTİR
- TOPLA gibi bir seçenek olmalı.
11- Bazı işleleri otomatik yapmalı; Örnek olarak Taç veya süpürgelik gib bir olayı seçtiğimde (hangi oda da isem direk olarak kendinin uygulaması lazım)
12- RENDER olayınıda çözmek lazım. elimde i7 işlemcili bilgisayar bulunmakta (lakin render işemi yaparken tüm hevesim ve heyacanım kayboluyor)
13- Kütüphane- Kitaplık - Şömine olması lazım.
14- Modüllerde açıkçası bir zenginlik lazım daha çok nesne ve eşya olmalı. Nekadar çok Nesne ve nekadar çok modül. Okadar ve daha fazlası fikilrlerin uygulanası
için kolaylık demek.
15- ADEKO kullanıcıları için mail adresi olması lazım varmı bilemiyorum. Eğer var ise program penceresinin köşesinde mailinin geldiğine dair bidirim simgesi olaması
lazım bence (ve geri bildirim için de imkan tanımalı)
16- ADEKO programının kapalı mekan içi değil ayrıca dış mekan olayınada yavaş yavaş yelken açmalı.

Benim bu uçuk kaçık fikirlerimi okuduğunuz için herkese teşekkür edeyorum.

ADEKO programı için emeği geçen herkese teşekkürler.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Yeni Versiyonda olması gerekenler
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2013 18:30 
Site Admin

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederiz.

Taleplerinizin büyük bölümünü ADeko 14'de çözdüğümüzü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Olmayanların veya anlamadıklarımızın üzerinden geçelim:

10- Modülü dağıtmaya neden ihtiyaç duyuyorsunuz?
15- Haberleşme kanalı olarak: forum, facebook ve twitter yeterli değil mi? Bunlara erişimi A14 ile yardım menüsünden ulaşabileceksiniz.
16- Peki :)

ADeko Ekibi

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2014 18:53 

Ben daha once 20-20kitchen desinger kullandim eger o programi biliyorsaniz modul zenginligini gormussunuzdur sizde bunu yapabilirsiniz,ayrica bir onerimde yazlik evlerde pergule mutlaka var duz olanlari onemli degil fakat L ve c seklinde olan pergulelerde planlama yapacak bir uygulama cok iyi olur

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2014 19:39 
Site Admin

Bahsettiğiniz pergolalara örnek verebilir misiniz?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 4 mesaj ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: