Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 2 mesaj ]
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Adeko-2000 Kullanımı ile ilgili sorular...
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2002 19:24 

1- Adeko-2000 için Erdal Bey "Projeler2000 " isimli bir klasör açtı ve projeleri buraya kaydetmemi istedi. Ancak bir çizim yapıp kaydettiğim zaman burada aşırı bir dosya birikmesi oluyor. Image görüntülerin otomatik kayıtları ve benim yaptığım isimlendirilmiş İmage dosyaları, ve ne işe yaradıklarını anlamadığım pek çok dosya, bak. dosyaları... vs...size sorum bu birikimi engellemek için yapılabilecek bir ayar var mı? Ya da silmek istersem bu dosyalardan hangilerini silebilirim?
2- Renklendirme ayarlarını sabitlemek mümkün mü(daha önceki versiyonda kullandığımız "MODEL" komutu gibi)? Eğer mümkünse nasıl yapılır? Domsanın renklerini ve kendi elde ettiğim diğer renkleri yeni programa nasıl transfer edebilirim?
3- Daha önceki programda da yaşadığımız bir sorun yine mevcut. Üst dolap altlarında kullanılan ARA modülleri çizimde kullandığımda üst dolaba taç ataması yapmıyor "UYARI" mesajı çıkıyor.
4- Antet içerisindeki firma bilgilerini nereden ve nasıl değiştirebilirin. Ayrıca kullanım şeklini de değiştirmek istiyorum bunları nasıl yapabilirim?
5- Antet içinde hem plan hem de perspektif görüntüyü gösterirken plan görüntüde kesit komutunu iptal edip planın tamamını görüntülemek isteyince perspektif görünümde de kesit komutu iptal oluyor bunu değiştirmemiz mümkün mü?
6-Ayrıca vitrin içi görüntülerde saklı çizgiler komutunu çalıştırmayı başaramadım alınan çıktı tel çerçeve görüntüsü ve çok karışık çıktı. Ben mi hata yaptım ya da doğru çalıştırmanın yolu nedir?
7- Kendim için kısayol tuşları oluşturmak istesem bunu nasıl yapabilirim? Mesela pafta- vitrin geçişini kısa yolla yapmak ya da Qsave ve Save butonlarını ayrı ayrı kullanmak istersen bu isteğe bağlı buton oluşumunu nasıl yapabilirim ya da yapabilir miyim?
8- Atlantis, leonardo ve mitoz modüllerinin adaptasyonunu benim yapmam teknik olarak mümkün mü? Yoksa sizden gelecek doneleri mi beklemeliyim?

Esin Emel Üzar

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2002 19:08 
Site Admin

<i>1- Adeko-2000 için Erdal Bey "Projeler2000 " isimli bir klasör açtı ve projeleri buraya kaydetmemi istedi. Ancak bir çizim yapıp kaydettiğim zaman burada aşırı bir dosya birikmesi oluyor. Image görüntülerin otomatik kayıtları ve benim yaptığım isimlendirilmiş İmage dosyaları, ve ne işe yaradıklarını anlamadığım pek çok dosya, bak. dosyaları... vs...size sorum bu birikimi engellemek için yapılabilecek bir ayar var mı? Ya da silmek istersem bu dosyalardan hangilerini silebilirim?</i>
<b>Herhangi bir klasörü (mesela C:\Belgelerim) ADeko Proje klasörü olarak atayabilirsiniz. Bu klasördeki dosyalar rendering programı için gerekli dosyalar. Silebileceğiniz dosyalar şunlar: *.bak, *.sv$, *.tmp</b>

<i>2- Renklendirme ayarlarını sabitlemek mümkün mü(daha önceki versiyonda kullandığımız "MODEL" komutu gibi)? Eğer mümkünse nasıl yapılır? Domsanın renklerini ve kendi elde ettiğim diğer renkleri yeni programa nasıl transfer edebilirim?</i>
<b>MODEL komutu 2000 versiyonunda da benzer şekli ile mevcut, sadece dokular dışarda (SoftCAD) atanıyor. Dokularınızı SoftCAD'e tanıtmak için File/Texture Manager komutunu kullanın. Scannerdan tarattığınız imajları SoftCAD altında Texture klasörü içine BMP olarak kaydederseniz, Texture Manager bu dosyalari görür.</b>

<i>3- Daha önceki programda da yaşadığımız bir sorun yine mevcut. Üst dolap altlarında kullanılan ARA modülleri çizimde kullandığımda üst dolaba taç ataması yapmıyor "UYARI" mesajı çıkıyor.</i>
<b>Bu durum ender olarak tek bir üstdolabın altına iki yan yana ara modül konduğunda ortaya çıkabilir.</b>

<i>4- Antet içerisindeki firma bilgilerini nereden ve nasıl değiştirebilirin. Ayrıca kullanım şeklini de değiştirmek istiyorum bunları nasıl yapabilirim?</i>
<b>{ADeko}\{Firma}\Antet.dwg içinde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.</b>

<i>5- Antet içinde hem plan hem de perspektif görüntüyü gösterirken plan görüntüde kesit komutunu iptal edip planın tamamını görüntülemek isteyince perspektif görünümde de kesit komutu iptal oluyor bunu değiştirmemiz mümkün mü?</i>
<b>Kağıt ortamındayken, vitrinlerin içine girip katmanları vitrin bazında dondurun.</b>

<i>6-Ayrıca vitrin içi görüntülerde saklı çizgiler komutunu çalıştırmayı başaramadım alınan çıktı tel çerçeve görüntüsü ve çok karışık çıktı. Ben mi hata yaptım ya da doğru çalıştırmanın yolu nedir?</i>
<b>Ekranda gizli görünüş varken PW komutunu çalıştırın.</b>

<i>7- Kendim için kısayol tuşları oluşturmak istesem bunu nasıl yapabilirim? Mesela pafta- vitrin geçişini kısa yolla yapmak ya da Qsave ve Save butonlarını ayrı ayrı kullanmak istersen bu isteğe bağlı buton oluşumunu nasıl yapabilirim ya da yapabilir miyim?</i>
<b>Düğmeler üstünde sağ fare tuşunu tıklayıp Customize(Özelleştir) komutuna girin. Çıkan pencereyi kullanarak istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.</b>

<i>8- Atlantis, leonardo ve mitoz modüllerinin adaptasyonunu benim yapmam teknik olarak mümkün mü? Yoksa sizden gelecek doneleri mi beklemeliyim?</i>
<b>Mümkün. Sadece Atlantis ve Leonardo modülleri için geçerli komut kısaltmaları başka kısaltmalarla çakıştığı için problem varmış gibi görünüyor. Yeni düğmeler yaratıp komut alanına AT yerine (C:AT) şeklinde tanımlayın, sorun çözülecektir.</b>

Edited by - Destek/Support on 15/02/2002 17:10:26

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 2 mesaj ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 38 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: